Yükleniyor...

Tek Kart Çözümü

ZKTeco Tek Kartlı Çözüm, daire, asansör, sosyal tesis gibi alanlara erişim ve kontrolün tek bir kartla yapılmasını sağlar. Bina yöneticileri tek bir çözümle tam bir bina güvenliğine sahip olur. Evrensel kart okuyucular hem tek bir ünite veya hem de daha karmaşık kurumsal modeller için en uygun çözümdür. Bağımsız sistemin temel erişim kontrol işlevlerinin yanı sıra, ZKTeco daha yüksek esneklik ve özelleştirme için çeşitli ek modüller sunar. (Daha detaylı bilgi için lütfen ZKTeco ile irtibata geçiniz.)

 

 

Bir Akıllı Kart Çözümü

 

 

Giriş Kontrolü
Kartlar, işletme binası, fitness merkezi, kafeterya, kampüs gibi birçok tesisin, kapılarını açmak, belirlinen kapılara erişmek için kullanılır.

 

 

Zaman ve Katılım Takibi
ZKTeco One Card Solution, zaman ve katılım işlevlerinin maliyetini en aza indirirken değeri optimize eden mevcut evrensel kart okuyucularına da entegre edilebilir. Ofise katılımla birlikte, tesisin verimliliği, kullanıcıların odalarına girerken hızlı bir şekilde check-in yapmak için kartlarını kullanmasından çok daha fazladır.

 

Ziyaretçi Sistemi
Bir tesisin güvenliğini ve korunmasını sağlamak için ziyaretçilere geçici kartlar vermek mümkündür. ZKTeco Tek Kart Çözümü, ziyaretçi yönetimi işlevlerini de destekler. Doğru ziyaretçi kaydı, kimlerin, hangi binaları hangi amaçla ziyaret ettiğinin işletme yöneticileri tarafından kolyaca anlaşılmasını sağlayan çok önemli güvenlik önlemlerinden biridir.

 

Otopark ve Ulaşım
Temassız akıllı kartlar, otopark girişlerindeki koruma ihtiyacını ortadan kaldırmak için elektronik erişim kontrolü seçeneği ile park tesislerinin sorunsuz ve güvenilir bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Söz gelimi bir eğitim kurumundaki öğrenciler, öğretim görevlileri ve personel, kartlarını ulaşım hizmetlerinin yanı sıra otopark alanına girmek için de kullanabilirler.

 

Giriş Kontrol
ZKTeco One Card Solution, akıllı kartı bir erişim kontrol sistemine veya delikli kart sistemiyle yönetilen giriş kontrolüne entegre ettiği için kullanıcıların hayatını kolaylaştırır. Erişim kontrol sisteminden izin tanımlandıktan  sonra, kullanıcılar erişim hakkı kazanır.

 

 

Asansör Kontrol
ZKTeco’nun asansör kontrol sistemi farklı kullanıcıların yetkilerine göre farklı katlara erişmesine izin verir; kolyaca yetki tanımlanabilir böylece yetkisiz kullanıcıların önemli katlara erişimine izin verilmez. Bu sistemle kullanıcılar asansörde kart okutmak zorundadır; asansör ancak yetkisi olan kullanıcının belirlenen kata ulaşmasını sağlar. Sistem, her bir asansör kabinine monte edilen asansör kontrolörü saysesinde tesisteki tüm asansörlerinin erişim kontrolünü güvence altına alır.

 

Güvenlik Kontrol
Güvenlik görevlilerinin devriye görevlerini özelleştirilmiş rotalara göre gerçekleştirmesi ve her kontrol noktasında da check-in yapması gerekir; artık bu süreç de ZKTeco One Card çözümüne entegre edildi. Devriye görevlisi akıllı kartını kullanarak belirlenen kontrol noktalarında kolayca check-in yapabilir.

 

 

Erişim Kontrol ve Zaman Katılım Fonksiyonlu Akıllı Kart

Kartlar, kart okuyuculardan okutularak belirli noktalardaki kapıları açmak için kullanılır böylece kart sahiplerinin giriş veya çıkışına izin verilir. ZKTeco Tek Kart Çözümü, kart okuyucuların zaman ve katılım makineleri gibi davranmalarını da sağlar. Kart okuyucularına kart takıldıktan sonra, kart sahiplerinin ofis, kampüs gibi belirli yerlere katılımına olanak tanınır.

 

Geçici Kartlarla Ziyaretçi Kaydı

ZKBioSecurity yazılımı ile ziyaretçi bilgileri basit bir şekilde kaydedilir arzu edilen tarih ve saate göre ziyaretçilere geçici kart düzenlenebilir. Kartlar ziyaretçilere belirli alanlara erişim izni verir. Ziyaretçiler oda rezerve etme yetkisine sahipse, toplantı ve diğer etkinlikler için oda kaydedebilir, asansör kullanabilir.

 

Yetki Seviyesi Tanımlanabilir Asansör Kontrolü

Kullanıcılar Tarafından Seviye Tanımlanabilme

Otel kilitleri asansörlere ve erişim kontrol modüllerine bağlandıktan sonra, ZKTeco asansör kontrol sistemi farklı kullanıcıların farklı katlara erişmesine izin verir; yetkiler kolayca özelleştirilerek, yetkisiz kullanıcıların önemli katlara erişmesine izin verilmez. Bu sistemle kullanıcılar asansörde kart okutmak zorundadır; asansör ancak yetkisi olan kullanıcının belirlenen kata ulaşmasını sağlar. Sistem, her bir asansör kabinine monte edilen asansör kontrolörü saysesinde tesisteki tüm asansörlerinin erişim kontrolünü güvence altına alır.

Zaman Aralıklarına Göre Asansörlerin Sınırlanması

ZKTeco Asansör Kontrolü, asansörlerin çalışmasını belirli bir zamanla sınırlayabilir. Söz gelimi saat 09:00 - 19:00 arası yetkisiz kişilerce kulanılan asansörlerin yukarı çıkışı kısıtlanırsa,  bu kişiler asansöre bindiğinde, asansör sadece aşağı katlara doğru çalışır. Yetkisi olmayan kişilerin önemli katlara çıkması engellenmiş olur.

 

Akıllı Kart ile Global Bağlantı Fonksiyonu

ZKTeco Tek Kart Çözümü, Global Bağlantı Fonksiyonu sağlayabilen ZKBioSecurity'yi destekler. Sistem fonksiyonlarını ve bildirimlerini otomatikleştirebilir.

Çıkış noktası, video bağlantısı, aktif zaman, E-posta Bildirimi ve sesli uyarılar da dahil olmak üzere uyarı işleminde birden çok katman bulunur.

 

 

 

Çıktı noktası
Global I/O ile Çıktı noktası, yöneticilerin çeşitli olayların sistemdeki diğer giriş/çıkış olaylarına bağlanabileceği bağlantıları yapılandırmasına olanak tanır. Bu bağlantılar, farklı erişim seviyeleri, geçersiz kartlar, tanınmayan parmak izleri ve hareket algılama gibi çeşitli olaylar tarafından etkinleştirilebilir, bu tür çıkışları tetikleyebilir (Alarm, IP Kamera ... vb.).

Video Bağlantısı
Olağanüstü etkinlikler gerçekleştiğinde Photo Capture ve videodan videoya Pop-Up sistemi yöneticileri uyarır. Video, olaylar gerçekleşmeden önceki çekimleri de içerir. Video uzunluğu 180 saniyeye kadar ayarlanabilir.

Aktif Zaman
Yönetici, önceden tanımlanmış zaman dilimleri veya tarih aralığına göre bağlantılar için uygun/geçerli zamanları ayarlayabilir.

Eposta Bildirimi
E-posta bildirimi, belirli bir tetikleyici olduğunda operatörün otomatik olarak e-posta yoluyla mesaj göndermesine olanak tanır.

Sesli Uyarılar
Sesli uyarı sistemi, siren seslerinin eşlik ettiği bir dizi uyarı mesajını duyurur. Bu uyarılar sadece belirli eylemlerle tetiklenir.

 

Devriye Kontrol Modülü

Devriye Kontrol modülü, güvenlik çalışanlarınızın tüm devriyelerini doğru zamanda yapmalarını sağlamak ve tüm süreci yönetmek için verimli bir modüldür. Modül, devriye zamanlamalarını ve önemli alanların ne zaman ziyaret edildiğini doğru bir şekilde izlemenizi sağlamak için en son teknolojiyi kullanır.

Sistemler, tesisin çevresindeki kontrol edilecek alanlara kurularak çalışır. Güvenlik çalışanları, ziyaret ettikleri zamanı kaydetmek için kendi akıllı kartlarını bu noktalarda okuturlar. Modül mevcut erişim kontrolü okuyucularını kullanarak maliyetleri düşürür ve devriye görevlerinin eksiksiz bir biçimde tamamlanmasını sağlar.

 

Global Bağlantı - Video Açılır Penceresini (Video Pop Up) İzleme

Güvenlik bağlantı sistemi, kart okuyucusunda yetkisiz bir kartın okutulması da dahil olmak üzere istisnai bir olay olduğunda bir video izleme sistemini devreye sokar; video açılır penceresi yöneticiyi uyarmak için devreye girer. Video uzunluğu 180 saniyeye kadar ayarlanabilir.

 

Hepsi Bir Arada Web Tabanlı Güvenlik Yönetimi Çözümü

Anti-Passback

Anti Passback, kişinin giriş yapmadan çıkış yapamama / çıkış yapmadan giriş yapamamasını sağlayan kntrol sistemidir. Ancak ZKTeco Global Anti Passback, aşağıdaki resimlerde görüldüğü gibi, herhangi bir kişinin kimlik doğrulama olmadan güvenlik alanına girmesi durumunda, güvenlik düzeyini kayıt dışı erişime doğru genişleten, çok gelişmiş bir güvenlik işlevidir; bu durumda yetkisiz giriş yapan kişi ilgili alanında kilitlenir.

Global Kilitleme

Global Kilitleme, farklı güvenlik alanlarıyla etkileşim kurarak güvenlik seviyesini artıran bir başka gelişmiş güvenlik fonksiyonudur. Kişilerin bir seferde birden fazla kapı açmasını önler, hatta kişilerin çok kapılı erişim yetkisi olsa bile, yalnızca ilgili kapılar düzgün bir şekilde kilitlendiğinde belirli kapı erişim yetkisini etkinleştirme gibi erişim yetkisini tam olarak atayabilir.

 

 

Kolay Kurulum ve Bağlantı

Kolay Kurulum ve Bağlantı

Otomatik Plaka Tanıma Modu

Otomatik Plaka Tanıma Modu

Zorlu Koşullara Dayanıklı

Zorlu Koşullara Dayanıklı

Diğer Çözümler

BioTime 8.0 PDKS Yazılımı - HES Kodu Sorgulamalı Personel Takip Yazılımı

BioTime 8.0 PDKS Yazılımı - HES Kodu Sorgulamalı Personel Takip Yazılımı

Biotime 8.0 PDKS Yazılımı, personel devam kontrollerini sağlamak, raporlamak ve esnek ücretlendirme yapmak isteyen tüm...

Daha Fazla
Wuhan Lei Shen Shan Hastanesi Erişim Kontrol Yönetimi Projesi

Wuhan Lei Shen Shan Hastanesi Erişim Kontrol Yönetimi Projesi

Wuhan Lei Shen Shan Hastanesi Erişim Kontrol Yönetimi Projesi   Proje Açıklaması Proje Alanı: Wuhan,...

Daha Fazla
ZKBioSecurity Otel Yönetim Çözümü

ZKBioSecurity Otel Yönetim Çözümü

ZKBioSecurity Otel Yönetim Sistemi, küçük ve orta ölçekli otellerin güvenlik ihtiyaçlarını, maksimum güvenlik minimum işletme...

Daha Fazla
 
Size Ulaşmamızı İster Misiniz?

Çözümlerimiz ile size nasıl fayda sağlayabileceğimizi biz anlatalım.