Yükleniyor...

Akıllı Kilit Sistemleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Akıllı Kilit Sistemleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Akıllı Kilit Sistemleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Teknoloji geliştikçe, akıllı cihazlar hızla insan hayatının ayrılmaz bir parçası haline geliyor. Trend, IDC'ye göre 2019'da 832,7 milyon akıllı ev cihazı sevk edilecek. 2023 yılına kadar bu rakam şaşırtıcı bir şekilde 1,6 milyara çıkacak. Akıllı kilitler bu bulmacanın giderek daha büyük bir parçası haline geliyor.

 

Akıllı Kilit, geleneksel kapı kilitlerinin yerine anahtarsız bir alternatiftir. Akıllı kilitler kurulduktan sonra Bluetooth'a veya evinizin kablosuz ağına bağlanır. Kodunuzu ayarlamanız, kilit uygulamasını indirmeniz ve menzil içindeyken akıllı telefonunuzdaki erişim kodunu yazmanız yeterlidir. Ve bu kadar! Ceplerinizi karıştırmadan saniyeler içinde içeride olursunuz.

 

İşte sizler için aşağıda akıllı kilit sistemleri hakkında bilmeniz gereken birkaç şeyi derledik:

  • Akıllı kilit, telefonunuza veya mobil cihazınıza Bluetooth gibi bir kablosuz bağlantı üzerinden çalışır. Akıllı kilidiniz, bir düğmeye dokunarak tüm özelliklerini kontrol etmenizi sağlayan ilgili bir mobil uygulama ile birlikte gelir. Akıllı kilidinizi sesinizle kontrol etmek için, onu ev otomasyon teknolojisi ile eşleştirebilirsiniz. Cihazları eşleştirmek için uyumlu akıllı kilidinizi uygulamanıza eklemeniz yeterlidir; kilidinizi hem sesinizle hem de uygulama aracılığıyla kontrol edebilirsiniz.
  • Akıllı kilitlerin belki de en büyük yararı anahtar eksikliğidir. Bunları elinizde bulundurmak güven verici olsa da, fiziksel anahtarlar değerlerinden daha fazla sorun yaratabilir. Anahtarlarınızı kaybederseniz, girmek istediğiniz yere artık giremezsiniz. Acil bir tehlike içindeyseniz ve o yere hızlı bir şekilde girmeniz gerekiyorsa, çantanızla uğraşmak sizi yavaşlatacaktır. Konuk anahtarı verirseniz, anahtarı olan kişi istediği zaman evinize ya da işletmenize girebilir. Ancak akıllı bir kilitle, sadece bir düğmeye dokunarak eviniz ve işletmeniz için kontrollü erişime sahip olursunuz.
  • Giriş kodları isteğe göre değiştirilebilir. Örneğin, evinizi kiraya verirseniz, yetkisiz erişimi önlemek için kodunuzu kiracılar arasında değiştirebilirsiniz. Giriş kodunuzu düzenli olarak değiştirerek, hırsızların mevcut şifrenizi tahmin etme olasılıkları azalır. Çoğu durumda, akıllı kilitler bir erişim kısıtlama zaman çizelgesi sunar. Kimin gireceğini ve daha da önemlisi ne zaman gireceğini siz belirleyebilirsiniz!
  • Geleneksel kilitler kusursuz görünebilir, ancak en ağır kilitler bile güvenliğini yitirebilir. Güvenlik kilitlerini kurcalamak çok daha zordur. Akıllı kilitler fiziksel mekanizmalar yerine dijital kodlara dayandığından, doğru kombinasyon olmadan erişim imkansız bir hale gelir.

ZKTeco Türkiye güvencesiyle beğeninize sunulan Akıllı Kilit sistemleri hakkında detaylı bilgi edinebilir ya da +90 850 811 11 14 no’lu numaradan uzman temsilcilerimizle bağlantıya geçebilirsiniz.

 
Size Ulaşmamızı İster Misiniz?

Çözümlerimiz ile size nasıl fayda sağlayabileceğimizi biz anlatalım.