Yükleniyor...

Otomatik Park Sistemi

Otomatik Park Sistemi

Otomatik Park Sistemi

Otomatik Park Sistemleri (APS), alanı sınırlamak için arabaların dikey olarak istiflendiği yapılardır. Bu benzersiz sistemlerin tasarımları, sürücü olmadan araçların girişten park alanına taşınmasına yardımcı olur. Otomatik park sistemine (APS) ek olarak, bu dikey park yapıları başka isimlerle de bilinir: 

•    Robotik otopark
•    Otopark sistemi
•    Otomatik Park Tesisi (APF)
•    Otomatik Araç Depolama ve Erişim Sistemi (AVSRS)
•    Mekanik Park

Sürücüler arabalarını, tüm yolcuların araçtan çıktığı otomatik park sisteminin girişine götürür. Buradan, araç mekanik manevralarla bir görevli tarafından otomatik olarak park edildiği mevcut bir alana taşınır.

 

Faydaları şunlardır:

Dar bir alana daha fazla araba sığar

APS'ler, yerden tasarruf etmeye yardımcı oldukları için faydalıdır. Bu, özellikle görevlilerin arabaları park etmek zorunda olmadıkları tam otomatik park sistemleri için geçerlidir. Bu, hiç kimsenin arabalarından inmesi gerekmeyeceği için her aracın birbirine daha yakın park edilebileceği anlamına gelir.

İnşaat maliyetlerini ve süresini sınırlar

APS'ler, inşaat şirketlerinin tam işlevli bir otopark oluşturmak için çalışırken harcayacakları zamanı, parayı ve kaynakları sınırlar. Normal otoparklarda inşaat ekipleri, garaj hizmetinden yararlanacak insan ve araç türlerini barındırmak için merdiven boşluklarını, yaya geçitlerini, çıkış yollarını, asansörleri ve hatta tavanların yüksekliğini hesaba katmalıdır. APS'ler ile merdiven boşluklarına, asansörlere veya büyük park güvertelerine ihtiyaç olmayabilir, çünkü bu alanlardan gelen ve giden tek kişi park görevlileridir.

Yaya güvenliğini artırır

Sürücüler ve yolcuların yayaların yürümesi için çok az alana sahip sıkışık otoparklarda manevra yapmak zorunda kalmadıklarından, otomatik park sistemleri de yaya güvenliği için faydalı olabilir. Bu, araba-yaya kazalarının meydana gelmesini önleyebilir.

Zararlı emisyonları azaltır

APS'ler, zararlı araba gazı emisyonlarını azaltmaya yardımcı olabilir. Park garajlarında, bazı insanlar bir yer bulmaya çalışırken daireler çizerek araba kullanırken, otomatik park sistemlerinde, makine, varsa, arabaları boş bir noktaya yönlendiriyor, dahası, araç genellikle bu süreç boyunca kapanıyor ve emisyonları daha da sınırlandırıyor.

Arabalar ve kişisel mülkler için daha iyi güvenlik sağlar

Sınırlı alanı ve diğer yayalara erişilememesi nedeniyle, APS'ler araçların hasar görmesini veya kişisel eşyaların çalınmasını önler.


Unutmayın, ZKTeco otomatik park sistemleri barındıran alanlardan, büyük fabrikalara kadar etkin güvenlik sistemleri kurmak konusunda uzmanlaşmıştır. Söz gelimi ZKTeco güvencesiyle beğeninize sunulan araç yönetim sistemleri hakkında bilgi alabilir tüm güvenlik çözümlerimizi detaylıca inceleyebilirsiniz. 
 

 
Size Ulaşmamızı İster Misiniz?

Çözümlerimiz ile size nasıl fayda sağlayabileceğimizi biz anlatalım.