Yükleniyor...

Kapı Dedektörü Nedir?

Kapı Dedektörü Nedir?

Kapı Dedektörü Nedir?

Kapı Dedektörü, işletme güvenlik sisteminizin önemli bir bileşenidir: Kapı dedektörleri risk oluşturabilecek bir giriş olduğunda öterek size haber verirler. Bu cihazlar girişlerin önüne konarak kişilerin içerisinden geçmesine olanak sağlayan bir açık giriş şeklindedir. Havaalanlarında, alışveriş merkezlerinde ya da büyük işletmelerin kapı ağzında gördüğümüz kapı dedektörleri güvenlik sistemlerinin olmazsa olmaz parçalarıdır. 

Metal Dedektörler, mantrap kapıları, güvenlik girişleri veya erişim kontrol portalları ile kullanılan en yaygın ve standart tarama cihazlarıdır. Bu, bazı okullar, hükümet binaları ve bazı tesislerde güvenliği sağlamak için paha biçilmezdir.

Metal dedektörler, bir silah tespit edildiğinde bir tesise erişimin engellenmesini önler. Alarm tetiklendiğinde, geçiş metal detektörü sistemin PLC'sine bir sinyal gönderir bu da cihazın ötmesini sağlar. Daha sonra sinyal vericiler veya güvenlik personeli, bir tesise girmelerine izin verilmeden önce ne yapmaları gerektiğini bina sakinlerine iletirler.

Bu geçişli metal dedektörleri, yalnızca metal nesneleri değil, aynı zamanda belirli şekil türlerini de aramak ve tespit etmek için programlanmıştır.

Birçok okul ve diğer kuruluşlar, herhangi bir personele ek güvenlik sağladıkları için, bu metal detektör tarzını kullanmayı tercih etmektedir. 

Bazı kapı çerçevesi metal dedektörü üreticileri, bir bireyin "metalik profilini" tanımlamak için programlanacak teknolojiye sahip, içinden geçilebilen metal dedektörler tasarlamıştır. Bu, protez kullanan kişilerin metal detektörden geçerken cihazın ötmemesine olanak tanır. 

 

ZKTeco güvencesiyle üretilmiş kapı dedektörleri aşağıdaki gibidir:

ZK-D3180S KAPI TİPİ METAL DEDEKTÖRÜ

18 algılama bölgesi, 256 hassasiyet seviyesi, 5,7’’lik LCD ekran, alarm ve insanlar için sayaç, ses ve LED alarmı senkronu.

 

 

 

 

 
ZK-D4330 METAL KAPI DEDEKTÖRÜ

Mükemmel anti-parazit kabiliyeti ve kararlılığı, her bölge için 300 ayarlanabilir hassasiyet seviyesi, çeşitli arayüz dili özelleştirmesi, daha yüksek doğruluk ve doğrulama hızı.

 

 

 


ZK-D1065 METAL KAPI DEDEKTÖRÜ

6 algılama bölgesi, 100 hassasiyet seviyesi, LED ekran, alarm ve insanlar için sayaç, senkron ses ve led alarm.
 


 

 
Size Ulaşmamızı İster Misiniz?

Çözümlerimiz ile size nasıl fayda sağlayabileceğimizi biz anlatalım.