Yükleniyor...

X-Ray Cihazı Nedir?

X-Ray Cihazı Nedir?

X-Ray Cihazı Nedir?

X-ray, vücut dahil katı nesnelerden geçebilen bir elektromanyetik radyasyon türüdür. X-ray yoğunluklarına göre az çok farklı nesnelere nüfuz eder. Tıpta, vücuttaki kemiklerin ve diğer yapıların görüntülerini izlemek için X-ray kullanılır.

Bir X-ray cihazı, zararlı organik, inorganik ve metal malzemeleri tanımlar. Farklı malzemeler ışınları farklı seviyelerde emer. Güvenlik X-ray cihazları, içinden geçen malzemelerin kütle yoğunluğuna ve atom numarasına bakarak tehlikeli maddeleri tespit eder. Metal, organik ve inorganik maddeler ekranda farklı şekilde görünür. Örneğin; organik öğeler ekranda turuncu renkte görünecektir.

Genellikle patlayıcılar organik malzemelerden yapılır, bu sayede X-ray cihazlarını takip eden personelin tehditleri tanımlamasına olanak tanır. Bir nesnenin kütlesi ve yoğunluğu tehlikeli malzeme aralığına girerse, X-ray cihazları operatörü potansiyel olarak tehlikeli bir nesne konusunda uyaracaktır. Güvenlik cihazları, giysi veya vücut boşluklarının altına gizlenmiş metalik ve metal olmayan nesneleri tespit etmek için düşük dozda nüfuz eden radyasyon kullanır. Bir X-ay tarayıcısının kapasitesine karar vermenin yolu, tesisinize göre değişir.

Yaygın bir yanılgı, taşınan eşyaları kontrol etmek için kullanılan X-ray makinesinin filme ve elektronik ortama zarar verme durumudur. Gerçekte, tüm modern taşınabilir X-ray sistemleri film için güvenli kabul edilir. Bu, X-ray radyasyon miktarının fotoğraf filmine zarar verecek kadar yüksek olmadığı anlamına gelir. Elektronik ortam, filmden çok daha fazla radyasyona dayanabildiğinden, hasara karşı da güvenlidir. Bununla birlikte, yüksek enerjili X-ray sistemlerinin çoğu filme zarar verebilir (elektronik cihazlar dahil değildir).

Tehlikeli girişler her zaman incelenmelidir, aksi takdirde bazı durumlar risk oluşturabilir. Her zaman insanları güvende tutmak için arenalar ve kalabalık etkinlikler, alışveriş merkezleri güvence altına alınmalıdır. Tehlike oluşturabilecek tüm hususları engellemek için x-ray cihazı önemli bir rol oynar. Bu nedenle, ZKTeco bugün piyasadaki teknolojik olarak en gelişmiş sertifikalı güvenlik x-ray cihazlarını sizlere sunmaktan gurur duyar.

 

ZKX5030A X-RAY CİHAZI

ZKX5030A X-ray güvenlik sistemi, operatörün potansiyel tehditleri belirleme yeteneğini arttırır; Cihaz evrak çantası taramak, bagaj ve küçük kargo paketlerini taşımak için tasarlanmıştır.

 
 
 

ZKX6550 X-RAY CİHAZI

ZKX6550 X-ray güvenlik sistemi, operatörün olası tehditleri belirleme yeteneğini arttırır; Cihaz evrak çantalarını, valizleri ve küçük kargo paketlerini taramak için tasarlanmıştır.

 

 


BLADE6040 X-RAY CİHAZI

BLADE6040, posta, el bagajı, bagaj ve diğer eşyalar üzerinde etkili bir denetim sağlayan 610 * 420mm tünel boyutunda bir X-ray bagaj kontrol sistemidir.


 
 
 
 
ZKX5030C X-RAY CİHAZI


ZKX5030C X-ray güvenlik sistemi operatörün potansiyel tehditleri tanımlama yeteneğini artırır; cihaz evrak çantaları, el bagajı, küçük kargo parsellerini taramak için tasarlanmıştır.
 

 

 
Size Ulaşmamızı İster Misiniz?

Çözümlerimiz ile size nasıl fayda sağlayabileceğimizi biz anlatalım.