Yükleniyor...

El Dedektörü

El Dedektörü

El Dedektörü

El dedektörü havaalanları, okullar, adliyeler, karakollar ve askeri kuruluşlardaki kontrol noktalarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Elle tutulan bu metal dedektörler, genellikle kapı önündeki geçişli metal dedektörlerle birlikte kullanılır; el dedektörü, kapı dedektörünün alarmı tetiklendiğinde bir diğer güvenlik kontrolü olarak kişiyi taramak için kullanılır.

El Dedektörü Nasıl Çalışır?

Metal dedektörler, metal nesnelerin varlığını aktif olarak algılamak için elektromanyetik alanlar kullanır. El dedektörünün iki aşaması vardır; elektromanyetik alanı oluşturan bir verici bobin ve elektromanyetizmayı algılayan bir alıcı bobin. El dedektöründen yaklaşık 20 cm'ye kadar uzanan verici bobinin etrafında bir elektromanyetik alan oluşturulur. Bir personel el detektörüyle üzerinizi aradığında, metal bir nesne üretilen elektromanyetik alana düşerse, gizli metal nesnenin etrafında başka bir elektromanyetik alan uyarı alır. Bu yeni elektromanyetik alan, operatör için bir uyarı tetikleyecek olan alıcı bobin tarafından tespit edilir. Yüksek kaliteli elle tutulan güvenlik metal dedektörleri, görsel LED'ler, seçilebilir sesli alarmlar ve titreşim dahil olmak üzere çeşitli alarm göstergeleri sunar. En iyi el dedektörleri kendi kendini kalibre ederek düzenli hassasiyet ayarı ihtiyacını ortadan kaldırır. Hafiftirler, ergonomik olarak tasarlanmıştır ve standart bir 9v pil, yaklaşık 80 saat kesintisiz çalışma sağlar.

El dedektörleri artık oldukça ekonomiktir, bu nedenle güvenliği artırmak için çeşitli kuruluşlarda ve kontrol noktalarında giderek daha fazla kullanılmaktadır. Gece kulübü kapı personelinin çoğu zaman müşterileri tesise girerken taraması istenir ve açık hava müzik etkinlikleri ve spor sahaları da güvenliklerini güçlendirmek için bu cihazları kullanır. Yüksek kaliteli el dedektörleri, gizli bıçakları ve silahları, folyoya sarılmış ilaçları ve diğer gizli metal nesneleri rahatlıkla saptayacaktır.

Elde taşınan bir metal dedektörü kullanırken, bunların hareket dedektörü olduklarını anlamak önemlidir, bu da sabit tutulduğunda alarm vermeyecekleri anlamına gelir. Operatörün tarayıcıyı algılaması için metal nesnenin üzerinde hareket ettirmesi gerekir. Gizli metal nesnelerin etrafında daha fazla elektromanyetik alan indükleyen, elektromanyetik alanın hareketidir. Bu nedenle, cihaz sabitse, gizli metal nesneler daha fazla elektromanyetik alana neden olmaz.

El dedektörü kullanarak insanları taramanın vücut teması gerektirmediğini unutmamak önemlidir. Metal detektörü kişinin giysilerinin dışından vücuda yakın olarak geçirildiği, ancak onlara dokunmadığı için operatörün nesneye herhangi bir şekilde dokunmasına gerek yoktur.

 

ZKTeco güvencesiyle üretilmiş el dedektörleri aşağıdaki gibidir:

 ZK-D100S EL TİPİ METAL DEDEKTÖR

Güvenlik tespiti: Bıçak, tabanca vb. gibi yasadışı malların içeri alınmasını önleyin.

 

 

ZK-D180 EL TİPİ METAL DEDEKTÖR

ZK-D180, algılanan nesnelerin boyutlarını algılayan ve farklı renkte görselleştiren (Yeşilden Kırmızıya), hızlandırma için mükemmel bir araç olan ZKTeco'nun kendi geliştirdiği kompakt boyutlu elde tutulan metal dedektörüdür.

 

ZK-D300 EL TİPİ METAL DEDEKTÖR

K-D300, birinci sınıf güvenlik uygulamaları için yüksek hassasiyetli el tipi metal dedektör. Gelişmiş algılama ve operatör sinyal özellikleri ile yüksek güvenilirlik ve ergonomiyi bir araya getirir.
 

 
Size Ulaşmamızı İster Misiniz?

Çözümlerimiz ile size nasıl fayda sağlayabileceğimizi biz anlatalım.