Yükleniyor...

El Dedektörü Nedir?

El Dedektörü Nedir?

El Dedektörü Nedir?

Suç oranları arttıkça, el dedektörlerine olan ihtiyaç da artmaya devam ediyor. Bu yazımızda, kuruluşunuzun güvenlik ihtiyaçları için en iyi güvenlik cihazını seçmenize yardımcı olacağız. Modern el dedektöründe bulunan belirli özellikleri gözden geçireceğiz. Aynı zamanda el dedektörü nedir sorusunu da cevaplandırmış olacağız.

Her gün çevremizde güvenlik el dedektörü kullanıldığını görüyoruz. Havaalanlarında, gece kulüplerinde, karakollarda, okullarda, üretim ve dağıtım tesislerinde güvenlik el dedektörleri artık oldukça yaygın. Metal bir nesnenin varlığı belirlendikten sonra, sorun teşkil eden hedefin yerini belirlemek için bir el dedektörü kullanılmalıdır. Daha düşük hacimli aramalar için, tek başına bir el dedektörü kullanmak etkili bir tarama yöntemi olabilir.

Bir güvenlik sistemi oluşturuyorken öncelikle bu cihazlardan ne beklediğimize bakmalıyız. Güvenlik cihazları çeşitli boyut ve şekillerde gelir. Uygulamanız cihazın yüksek hassasiyetli olmasını gerektiriyorsa, ZK-D300 el tipi metal dedektör gibi bir cihaz düşünmek isteyebilirsiniz. Aynı zamanda el dedektör boyutlarını göz önünde bulundurarak, tarayacağınız nüfus için en uygun cihazı seçtiğinizden emin olun.

El dedektörlerinde bulunan en yaygın özelliklere bakalım. İlk özellik sesli uyarıdır. Çoğu el dedektörü, sesli bir uyarı özelliğine sahiptir. Bu harici hoparlörü kapatmak için bir kulaklık takabilirsiniz. Gece kulübü veya üretim tesisi gibi gürültülü bir ortamdaysanız duymanın zor olabileceğini unutmayın. İkinci tip hedef yanıtı görsel bir göstergedir. Günümüzde, çoğu el tipi güvenlik dedektöründe bir hedef tanımlama ışığı bulunmaktadır. Unutmayın, bu yararlı bir özelliktir, ancak cihazla görsel temasınız yoksa sinyali kaçırırsınız. Nihai hedef tanımlama türü titreşimdir. Titreşim uyarısı, birkaç nedenden dolayı muhtemelen en iyisidir. Başlangıç olarak, yalnızca operatör bir hedefin bulunduğunun farkındadır. Titreşim, gürültülü ortamlar için de çok popülerdir.

 

El dedektörü güvenlik taramasından sorumlu olan personeller için bazı yönergeler şunlardır:

  •  Her zaman nazik ve kibar olun.
  •  Kişinin bir şeyi gizliyor olması durumunda dikkatinizi dağıtmaya çalışabileceğini unutmayın.
  • Güvenlik taramasının önemli bir görev olduğunu unutmayın.
  • Kişinin tarandığından haberdar olduğuna daima emin olun.
  • Gövdeye ve bacaklara odaklanarak nesneleri önden tarayın. Ceplere ve kemer hattına çok dikkat edin.
  • Kişiyi başının arkasından topuğuna kadar tarayın ve sonra kollara geçin.
  • Kemer hattına, ayak bileklerine, ceplere ve koltuk altı bölgelerine özellikle dikkat edin.

 

ZKTeco güvencesiyle üretilmiş el dedektörleri aşağıdaki gibidir:

ZK-D300 EL TİPİ METAL DEDEKTÖR

K-D300, birinci sınıf güvenlik uygulamaları için yüksek hassasiyetli el tipi metal dedektör. Gelişmiş algılama ve operatör sinyal özellikleri ile yüksek güvenilirlik ve ergonomiyi bir araya getirir.

 
 
 

ZK-D180 EL TİPİ METAL DEDEKTÖR

ZK-D180, algılanan nesnelerin boyutlarını algılayan ve farklı renkte görselleştiren (Yeşilden Kırmızıya), hızlandırma için mükemmel bir araç olan ZKTeco'nun kendi geliştirdiği kompakt boyutlu elde tutulan metal dedektörüdür.


 
ZK-D100S EL TİPİ METAL DEDEKTÖR

Güvenlik tespiti: Bıçak, tabanca vb. gibi yasadışı malların içeri alınmasını önleyin.
 


 
 
Size Ulaşmamızı İster Misiniz?

Çözümlerimiz ile size nasıl fayda sağlayabileceğimizi biz anlatalım.