Yükleniyor...

Neden PDKS Cihazları Kullanmalısınız?

Neden PDKS Cihazları Kullanmalısınız?

Neden PDKS Cihazları Kullanmalısınız?

Bir çalışanın ofiste geçirdiği zamanın izlenmesine yardımcı olan herhangi bir çözüme, PDKS (personel devam takip sistemi) denir. İlginç bir şekilde, bunun dijital bir araç olması gerekmez; kağıt, kayıtlar, zaman saatleri ve Excel tabanlı hesap çizelgeleri, katılım yönetiminin eski modellerinden bazılarıdır.

Ancak teknolojinin yıldırım hızında gelişmesiyle ve büyük, dağıtılmış iş gücüne bakan şirketler ile katılımı kaydetme araçları buna ayak uydurmalıdır. Bu, şirket içi yazılımdan gelişmiş analitik ve otomatik program yapılandırmasına sahip bulut tabanlı araçlara kadar, çalışanların zaman takibi için özel bir yazılıma yol açmıştır.

Bulut tabanlı bir PDKS sistemi, esneklik, maliyet optimizasyonu ve cihazlar ve platformlar arasında erişim kolaylığı avantajları sunar. 

İster şirket içi ister bulut tabanlı PDKS seçin, bu dört yetenek çalışanların zaman takibinin temelini oluşturacaktır. Bu nedenle, kontrol listenizde aşağıdaki özelliklere sahip olmalısınız:

Giriş ve çıkış saati

Bu bir katılım yönetiminin temelidir. Çalışanlar, manyetik kart okuyucuları veya kişiselleştirilmiş telefon numaralarını kullanarak iş gününü tamamladıktan sonra giriş yapabilmeli, mola dönemlerini kaydedebilmeli ve çıkış yapabilmelidir. Kart okuyucular, dolandırıcılık veya "vekil" giriş riskini azalttığı için kullanışlıdır.

Yönetimden ayrılın

İzin yönetimi, PDKS sisteminizin rol oynaması gereken başka bir alandır. Kaçırılan bir gün otomatik olarak "yok" olarak kaydedilmemelidir; bunun yerine çalışana izin başvurusu yapması veya herhangi bir özel katılım talebinde bulunması (yarım gün gibi) konusunda uyarılmalıdır.

Bordro entegrasyonu

Devam yönetim sisteminiz bordro ile bağlantılıysa, tazminat, onaylanan izinler veya ücretli izinler uzlaştırılarak koyulan zamana göre hesaplanır. Unutmayın, bu sadece günlük maaş bordrosu anlamına gelmez. Gerçekten kullanışlı bir yazılım, saatlik tazminat ve esnek ödemeleri de destekleyecektir.

Raporlama

Çalışan katılım kayıtlarının oluşturulması ve sürdürülmesi, herhangi bir organizasyonda temel bir İK sorumluluğudur. Saat sayısı, fazla mesai, kaçırılan günler vb. gibi temel rapor oluşturma, dışa aktarılabilir bir rapor biçiminde olmalıdır.

ZKTeco güvencesiyle üretilmiş PDKS cihazlarına aşağıdakileri örnek olarak verebiliriz:

 
UA400 PARMAK İZİ TEKNOLOJİLİ ZAMAN KONTROL (PDKS) VE ERİŞİM KONTROL CİHAZI

UA400, yepyeni üretici yazılımını benimser ve benzeri görülmemiş bir kullanıcı deneyimi sunar. Çarpıcı GUI, sağlam sağlamlık, hızlı eşleşme hızı ve genişletilebilirlik dahil sayısız sürprizler getiriyor.

 

 


WL10 PARMAK İZİ TEKNOLOJİLİ ZAMAN KONTROL (PDKS) SİSTEMİ

WL10, Wi-Fi modülüne sahip Parmak İzli Zaman Kontrol(PDKS) Terminalidir. Wi-Fi işleviyle, kullanıcının ethernet kablosuna ihtiyacı yoktur, sıcak nokta modunu destekler ve mobil APP bağlantılarına izin verir, giriş / çıkış yapar ve doğrudan kayıt indirir.

 

D2S PARMAK İZİ TANIMA TEKNOLOJİLİ ZAMAN KONTROL (PDKS) CİHAZI

D2S bir masa veya tezgahta kullanabileceğiniz bir zaman kontrol (PDKS) cihazıdır. Parmak izleri, terminalin tepesinde kolayca okunabilir ve bu sayede katılım süreci daha rahat hale gelir.

 

 


UFACE800 PLUS YÜZ TANIMA VE PARMAK İZİ OKUMALI PDKS CİHAZI

uFace800 Plus, 3.000 avuç içi şablonu, 3.000 yüz şablonu, 4.000 parmak izi şablonu ve 10.000 kartı (isteğe bağlı) destekleyen bir çoklu biyometrik Zaman Kontrol ve Geçiş Kontrol terminalidir.


 
 
Size Ulaşmamızı İster Misiniz?

Çözümlerimiz ile size nasıl fayda sağlayabileceğimizi biz anlatalım.