Yükleniyor...

Yüz Tanıma Cihazlarının Genel Özellikleri Nedir?

Yüz Tanıma Cihazlarının Genel Özellikleri Nedir?

Yüz Tanıma Cihazlarının Genel Özellikleri Nedir?

Yüz tanıma cihazları farklı modellere ve farklı özelliklere sahiptir. Sadece yüz tanıma özelliğine sahip olan cihazların yanı sıra hibrit olarak adlandırılan modeller de bulunur. Burada önemli olan cihazın kullanılacağı yerin özelliklerini tespit ederek doğru cihazı seçmektir. Örneğin dış mekan kullanımının yoğun olduğu alanlarda iç mekan kullanımı için aynı cihaz modelini seçmek doğru bir yaklaşım olmayacaktır.

Dış Mekanda Zorlu Koşullarda Çalışma

Birçok yüz tanıma cihazı modeli zorlu hava koşullarında çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır. Dış mekan için uygun olan bu modeller -30°C ile +60°C arasında çalışabilir. Böylelikle en uzak yerlerde bulunan ve en zorlu koşullara maruz kalan tesislerde bile bu cihazlar rahatlıkla kullanılabilir. Buna ek olarak birçok yüz tanıma cihazında toz ve su geçirmezlik özelliği vardır. Aynı zamanda IK04 koruma standardı gibi standartlar da bu cihazlarda bulunur.

Üstün Karşılaştırma ve Eşleştirme Hızı

Cihazların en önemli özelliği üstün veri karşılaştırma hızıdır. Taradıkları Biyometrik yüz verisini saniyeler içinde veri tabanında yer alan verilerle eşleştiriler. Böylelikle veri eşleşmesi kısa süre içinde gerçekleşir. Bu durum özellikle hareketin fazla olduğu alanlarda büyük bir avantaj olarak karşımıza çıkar. Bekleme süreleri en aza indirerek kesintisiz insan akışı sağlanabilir.

Hızlı Dışa Aktarım

Diğer bir öne çıkan özellik ise dışa aktarım hızıdır. Yüz tanıma cihazları 1,250,000 resim/saat dışa aktarım hızına ulaşabilir. Bu durum, elde edilen taramam verilerinin belirli dönemlerde kontrol amacıyla dışa aktarılması için önemlidir. Çok sayıda çalışanı olan ve yüksek sirkülasyona sahip iş yerlerinde hızlı dışa aktarım, personel takibi gibi değerlendirmeleri yapan departmanlara hız kazandırır.

Tek Cihazda Birden Fazla Biyometrik Tanıma 

Birçok durumda yüz tanıma cihazları birden fazla Biyometrik tanıma özelliğine sahiptir. Örneğin yüz tanıma ve parmak izi tanıma tek bir cihazda bulunabilir. Aynı zamanda avuç içi ve yüz tanıma özelliklerinin tek bir terminalde olduğu modeller de görülmektedir. 

Farklı Amaçlara Hitap  Etme

Yüz tanıma cihazları sadece personel devam takibi için değil güvenlik gibi diğer birçok amaç için de kullanılabilir. En yaygın kullanım amacı arasında ek mesai hesaplamaları yer almaktadır. Bu cihazlardan alınan veriler sayesinde ek mesaiye kalan çalışanlar kısa sürede tespit edilir.

 

Unutmayın, ZKTeco, dünya çapında tanınırlık kazanmış uluslararası bir marka olarak, Silikon Vadisi, Avrupa, Hindistan, Dongguan, Xiamen ve Dalian'da çeşitli geliştirme, tasarım ve yenilik merkezlerine sahiptir. Şu anda, ZKTeco teknikleri ve akıllı terminaller en iyi 500 küresel üst işletme tarafından uygulanmıştır ve işi zaten 100'den fazla ülke ve bölgeyi kapsamaktadır.

 
Size Ulaşmamızı İster Misiniz?

Çözümlerimiz ile size nasıl fayda sağlayabileceğimizi biz anlatalım.