Yükleniyor...

Personel Takip Sistemleri - PDKS Sistemleri

Personel Takip Sistemleri - PDKS Sistemleri

Personel Takip Sistemleri - PDKS Sistemleri

Bir diğer adıyla PDKS olarak bilinen Personel Takip Sistemleri, işletmelerin personel yönetimini kolaylaştırmak amacıyla kullandıkları cihaz ve yazılımlardan oluşmaktadır. Cihazlar ve yazılımlar vasıtasıyla yöneticiler & insan kaynakları departmanları personellerin giriş-çıkış takiplerini kolayca yönetebilir. Yöneticiler aynı zamanda giriş-çıkış saatlerine bağlı olarak ZKTeco’nun PDKS yazılımı ile maaş hesaplaması da yapabilir. Buna ek olarak, ZKTeco’nun kullanıcılara sunduğu Erişim Kontrol yazılımı ile istenilen odalar için personel giriş yetkilendirmesi ve “Who is inside” özelliği ile yazılım üzerinden odalarda kimlerin olduğunu ve ne kadar süre kaldığının takibi yapılabilir. Her türlü kurum için üstün teknolojik, çoklu ve entegre çözümler sunan ZKTeco, personel takip sistemlerinde sektörün lider firması konumundadır. Geniş kapsamlı çözümler sunan ZKTeco, personel takip sistemlerinde küçük, orta ve büyük ölçekli her işletme için ürün ve hizmetler sağlar.

Personel Takip Sistemleri Cihazları

Personel takip sistemlerinde farklı tanımlama metodlarına sahip cihazlar kullanılmaktadır. Her türlü işletme için artık zorunluluk haline gelen ve şirket etkinliğini aynı zamanda personel yönetimini kolaylaştıran personel takip sistemleri cihazları fabrika, devlet kurumları, özel işletmeler, şantiye alanları ve perakende mağazaları gibi pek çok alanda kullanılmaktadır. Personel takip cihazları aynı zamanda pek çok çözüm ve farklı cihaz ile entegre olarak işlev görmektedir. Örnek vermek gerekirse, personel takip sistemleri cihazları turnikeler ile entegre olarak çalışabilir ve salgın önlemleri kapsamında maske tespiti ve vücut ısısı ölçümü çözümleri ile sunulmaktadır.

Parmak İzi Personel Takip Sistemleri

Çok uzun bir süredir personel takip sistemlerinde kullanılan parmak izi en yaygın tanımlama metodlarından biridir. En çok tercih edilen biyometrik tanımlama metodu olan parmak izi, salgın sonrasındaki dönemde temassız teknolojilerin daha fazla kullanımı ile beraber hala etkinliğini sürdürmektedir. Personel takibi için kullanılacak PDKS cihazları işletmenin çalışan sayısına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. ZKTeco parmak izi personel takip cihazlarında pek çok farklı modeli kullanıcıların hizmetine sunar.

Parmak İzi PDKS Cihazı

Yüz Tanıma Personel Takip Sistemleri

Son yıllarda üretilen yüksek teknoloji ile beraber ZKTeco geliştirdiği yüksek yüz tanıma algoritmasını yüz tanıma cihazlarında kullanmaktadır. Yüz tanıma personel takip sistemleri 1 saniyeden daha kısa sürede kimlik tespiti yaparak giriş-çıkış verisini kaydeder veya erişim yetkilendirmesine bağlı olarak geçiş izni sağlar. Bunlara ek olarak, anti-spoofing özelliği ile ZKTeco yüz tanıma personel takip sistemi cihazları aldatma karşıtı korumaya sahiptir. ZKTeco’nun yüz tanıma personel takip sistemleri geliştirilen Visible Light teknolojisi sayesinde 30° açı ile tanımlama yapabilir. Temassız ve hızlı çözümler için yüz tanıma personel takip sistemleri en iyi seçeneklerden biridir.

 

VF780 PDKS Cihazı

Kartlı Personel Takip Sistemleri

Kartlı personel takip sistemleri yaygınlıkla kullanılan bir diğer çözümdür. Belirlenen karta gerekli bilgileri atayarak personellerin takibi sağlanabilir. Diğer çözümlerde olduğu gibi kartlı personel takip sistemlerinde de istenilen kişilere yetkilendirme yapılarak mekanlara giriş-çıkış takibi ve güvenliği sağlanabilir. Fakat kartın istenilmeyen kişilerin eline geçmesi veya personel takibinin suistimal edilebilmesi sebebiyle personel takip sistemleri arasında en az güvenilen çözümdür.

Çoklu Tanıma Personel Takip Sistemleri

Çoklu tanıma personel takip sistemleri içerisinde birden fazla tanıma metodunu barındıran cihazlardır. Bu cihazlarda Yüz & Avuç İçi & Kart & Parmak İzi gibi farklı tanıma metodları kullanılarak personel takibi sağlanabilir. Pek çok ZKTeco personel takip cihazları birden fazla tanıma metodlarını kullanarak çok daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunar.

 

Personel Takip Sistemleri Yazılımı

Personel takip sistemi yazılımları, personel takip cihazları ile entegre çalışabilen, veri alış-verişi yapabilen, raporlama ve erişim yetkilendirmesi sağlayabilen yazılımlardır. ZKTeco personel takip sistemi yazılımı işletmelerin tüm personel yönetimlerini kolaylıkla sağlayabilmesi için özel olarak tasarlanmıştır. 2 cihaza kadar ücretsiz olan personel takip sistemi yazılımı BioTime 8.0, basit erişim kontrol ve maaş hesaplama fonksiyonlarını da içerisinde bulundurur. Basit arayüzü ve web tabanlı özelliği ile her yerden erişimi ve yönetimi kolaydır.

 

 

Personel takip sistemlerinde üstün hizmet ve uluslararası ZKTeco güvencesinden faydalanmak için infoturkey@zkteco.com mail adresi ve 0850 811 11 14 no'lu telefon numarası üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. ZKTeco Personel Takip Cihazlarını incelemek için tıklayınız.

 
Size Ulaşmamızı İster Misiniz?

Çözümlerimiz ile size nasıl fayda sağlayabileceğimizi biz anlatalım.