Yükleniyor...

Parmak İzi Tanıma Sistemleri

Parmak İzi Tanıma Sistemleri

Parmak İzi Tanıma Sistemleri

Parmak izi tanıma sistemleri, bir kişinin parmak izini kullanarak kimlik doğrulaması yapmaya izin veren sistemlerdir. Herkesin parmak izi kendine özeldir. İki farklı kişinin aynı parmak izine sahip olması imkansıza yakındır. Bu nedenle parmak izi, kimlik doğrulama sürecinde güvenilir bir yöntem olarak görülür. Taklit etme imkanı olmadığı için parmak iziyle kimlik doğrulama kolaylıkla yapılabilir.

Bu sistemler, kimlik doğrulamanın yanı sıra farklı amaçlar için kullanılabilir. Parmak izli çelik kapı kilitleri bu uygulamalar arasında yer alır. Kilit sisteminde parmak izi kullanarak belirli bir binaya veya daireye sadece tanımlı kişilerin girmesine izin verir. Özellikle son yıllarda akıllı evlerde parmak izli kapı modelleri sıklıkla kullanılmaktadır.

Parmak İzi Tanıma Sistemleri Neleri İçerir?

Genellikle parmak izi tanıma sistemleri benzer bileşenlere sahiptir. Bazı durumlarda markalar ve modeller arasında hız, güvenlik, teknoloji gibi farklılıklar olabilir. Ancak sistemdeki cihazın temel çalışma mantığı parmak izi okuma modülüne dayanır.

Geleneksel fiziksel anahtarlar düşünüldüğünde, parmak izi sistemleri oldukça kullanışlıdır. Eve, binaya veya ofise girmek için dakikalar boyu anahtar aramanıza gerek kalmaz. Tek yapmanız gereken parmağınızı okuyucuya taratmaktır. Okuyucu bu bilgiyi USB ile bilgisayara aktarır. Bilgisayarda bulunan özel yazılım, daha önceden tanımlanan parmak izleriyle karşılaştırma yapar. İzin ve yetki verilen parmak izi olması durumunda parmak izi kilidi açılır.

Parmak İzi Tanıma Sistemleri Fiyatları

Birçok durumda bu sistemlerin pahalı olduğu düşünülür. Ancak parmak izi tanıma sistemleri fiyatları uygun maliyetli sistemlerdir. Genellikle fiyatlar kullanılan teknolojiye ve kullanım alanlarında göre değişebilir. Akıllı evlerin her geçen gün daha da yaygınlaşmasıyla parmak izi okuyuculu kapı kilidi fiyatları makul seviyelere inmektedir.

Parmak izi okuma sisteminde yüz tanıma sisteminin de olması durumunda parmak izi okuyuculu kapı kilidi fiyatları ve parmak izi alma cihazı fiyatları farklılık gösterebilir. Yine de uzun vadeli faydalar düşünüldüğünde parmak izi ile giriş sistemleri maliyet açısından avantajlı bir konumdadır. Sistem kurulduktan sonra kolaylıkla yeni kullanıcı eklenebilir. Ayrıca kullanıcı çıkarmak da oldukça kolaydır. Yazılımdan kullanıcı tanımı ve yetkilendirmesiyle kimlere giriş izni tanınacağı seçilebilir.

ZKTeco Parmak İzi Tarayan Akıllı Kilitler

 ML10B/ML10DB PARMAK İZİ TANIMA TEKNOLOJİLİ AKILLI KİLİT

Bluetooth bağlantısını destekler, kapı kilitlerini ve kullanıcıları ZKBioBT App ile kolayca yönetebilirsiniz. Yeni nesil parmak izi tanıma algoritmasına sahiptir.

ML10B / ML10DB serisi gömülü parmak izi tanıma teknolojisine sahip akıllı kilittir. Cihazın blue-tooth bağlantı desteği, telefonla kullanıcıları yönetmeye ve kapıları açmaya imkan tanır.

Hemen bilgi alın!

 

ML10-ID PARMAK İZİ TARAMA TEKNOLOJİLİ AKILLI KİLİT

ML10-ID, parmak izi tanıma ve RFID kart teknolojisi ile entegre edilmiştir. Kendin Yap tasarımı ile kapı kilidinin yerini kolaylıkla hızlı şekilde alabilir. Hatta kendiniz yapabilirsiniz.

3 Farklı Yönetim:

  • Parmak izi, ID Tag, Mekanik Anahtar
  • Yeni Nesil Parmak izi Okuma Algoritması
  • Amerikan Standartlarında Kolay Değiştirilebilir Montaj Ekipmanı

Hemen bilgi alın!

PL10 PARMAK İZİ OKUYUCULU AKILLI KİLİT

PL10 gömülü parmak izi tanıma teknolojisine sahip bir akıllı kilittir. Kendin Yap tasarımı ile kapı kilidinin yerini kolaylıkla hızlı şekilde alabilir. Hatta kendiniz yapabilirsiniz.

Amerikan Standartlarında Tek Mandal

Parmak izi / Anahtar

ABS Materyali ile Güçlü Gövde

Hemen bilgi alın!

 

 
Size Ulaşmamızı İster Misiniz?

Çözümlerimiz ile size nasıl fayda sağlayabileceğimizi biz anlatalım.